Mám ráda exotické země, ale bohužel mám časově velmi náročnou a stresující práci, kde často nevyčerpám ani polovinu dovolené. Ale tento rok jsem se rozhodla vzít si v létě 14 dnů dovolené a vycestovat do Dubaje, abych si odpočinula. Nechtěla jsem ale jet po špatných zkušenostech s cestovní kanceláří, a tak jsem si musela sehnat ubytování, letenky i vízum do Dubaje sama.

Přes internet jsem si sehnala opravdu levné letenky několik měsíců dopředu. Dva měsíce před odletem zašla k obvoďačce kvůli očkování. Je určitě lepší nechat se očkovat (asi za 2 000 Kč), než pak v cizině chytnout nějakou zákeřnou nemoc, se kterou si náš imunitní systém neporadí. Pak jsem si vybrala hotel u moře asi 500 metrů od pláže. Ne moc luxusní ubytování, ale pěkné mě vyšlo na 12 000 Kč za 13 nocí. Přes internet jsem rovněž sehnala vízum do Dubaje a nechala si taktéž tou společností vyřídit cestovní pojištění, abych zbytečně neběhala po úřadech. Jak už jsem řekla, jsem dosti časově vytížená a tohle se mi zdálo jako rozumná cesta. Nakonec jsem si na internetu pročetla tipy a rady ohledně oblékání, abych místní obyvatele nepobuřovala odhalenými rameny a podobně. Obyvatelé emirát mají přeci jenom trochu jiné zvyky, tradice a mravní obyčeje než mi Evropané.

I přes trochu stresu a námahy se sháněním ubytování, letenek i víza do Dubaje se mé rozhodnutí vycestovat sama vyplatilo. Pobyt jsem si krásně užila, odpočinula si a už se těším na další dovolenou. Teď už to bude jednodušší. Vím, na co si dát pozor při sháněníubytování v Dubaji i v jiných exotických destinacích, kde a jak sehnat levné letenky a jak si snadno i rychle vyřídit vízum do Dubaje či jiné země. Už se nemůžu dočkat další dovolené.